افتتاح کتابخانه شهید طوسی روستای جزن

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ، مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان در مراسم افتتاح این کتابخانه گفت: علاوه بر این کتابخانه، به مناسبت هفته کتاب و کتابخوانی، کتابخانه روستای دیزج شاهرود نیز افتتاح شد.

محمد طاهریان گفت: در این هفته ۴۵۰ برنامه فرهنگی و تربیتی برگزار می‌شود و عضویت در کتابخانه‌های استان در این هفته رایگان است.

وی کتاب‌های موجود کتابخانه‌های استان را یک‌میلیون ۳۵ هزار عنوان کرد و افزود: در استان سمنان ۷۳ باب کتابخانه فعال وجود دارد و ۳۱ هزار نفر عضو دارد و از ابتدای امسال تاکنون ۸۳ هزار نسخه به امانت داده شده است

رئیس کتابخانه های عمومی شهرستان دامغان نیز گفت: همزمان با هفته کتاب و کتابخوانی، کتابخانه روستای جزن دامغان با بیش از چهار هزار جلد کتاب و با اعتبار بیش از یک میلیارد ریال به عنوان دهمین کتابخانه عمومی شهرستان دامغان کار خود را آغاز کرد.

آزاده امینیان ادامه داد: این کتابخانه روستایی با کمک یکی از خیران و به نام خانواده شهید ابوالفضل طوسی ساخته شد و چهار هزار جلد کتاب کتابخانه از محل اهدایی مردمی و نهاد کتابخانه های کشور تامین شد.

رئیس اداره کتابخانه های عمومی دامغان یادآور شد: کتابخانه روستای جزن به عنوان دهمین کتابخانه عمومی شهرستان و چهارمین کتابخانه روستایی، آماده ارائه خدمات به مردم منطقه است

چهار روستای پرجمعیت دامغان، از نعمت کتابخانه برخوردارند و کتابخانه حاج علی اصغر درواری، شهید طوسی، شهدا و فجر، به ترتیب در روستاهای دروار، جزن، خورزان و کوه زر دایر است.

در مجموع ۲۰۰ هزار جلد کتاب در کتابخانه های شهر دامغان موجود است و حدود پنج هزار نفر عضو این کتابخانه ها هستند.

حسین امینیان رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان دامغان ، افتتاح این کتابخانه را کاری فرهنگی و نمونه خواند و از افرادی که امکان این توسعه فرهنگی را برای مردم شهرستان فراهم کرده اند تجلیل کرد.

در مراسم افتتاح کتابخانه روستای جزن دامغان، فرماندار، نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی، معاون فرهنگی و رسانه ای اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان و جمعی از مسوولان محلی حضور داشتند.

منبع
روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا